alanya Çiçek siparişi özel alan
Mesafeli Satış Sözleşmesi

Mesafeli Satış Sözleşmesi

Madde 1- Konu
İşbu Sözleşmenin Konusu, Satıcı'nın, Alıcı'ya Satışını Yaptığı, Aşağıda Nitelikleri Ve Satış Fiyatı Belirtilen Ürünün Satışı Ve Teslimi İle İlgili Olarak 4077 Sayılı Tüketicilerin Korunması Hakkındaki Kanun, Mesafeli Sözleşmelere Dair Yönetmelik Ve İlgili Diğer Yasal Hükümler Uyarınca Tarafların Hak Ve Yükümlülüklerinin Belirlenmesidir.

Madde 2- Sözleşme'nin Kurulması
2.1 Alıcı Sözleşme'yi Okuduğunu, Anladığını, Haklarının Ve Yükümlülüklerinin Bilincinde Olduğunu Kabul Eder.
2.2 Satıcı Ve Alıcı, Sözleşme İle Kararlaştırılan Edimler Arasında Hiçbir Oransızlık Bulunmadığını Ve Karşılıklı Edimlerin İşin Niteliğine Uygun Olduğunu, Sözleşme Konusuna Giren İşlemler Kapsamında Herhangi Bir Tecrübesizliklerinin Bulunmadığını Kabul Ederler.
2.3 Alıcı, Sözleşme Kapsamında Yer Alan İşlemlerin Kendi Menfaatine Uygun Olduğu Konusunda Tam Bir Kanaate Vardığını Ve Tüm Şartlara Kendi Özgür İradesi İle, Hiçbir Güçlük Veya Sıkıntı İçinde Olmadan, Düşünerek, İsteyerek Ve Bilerek Uyacağını Kabul Eder.
2.4 Satıcı Ve Alıcı, Sözleşmenin Hükümlerinin Haksız Şart Sayılabilecek Bir Özellik Taşımadığını, Menfaatler Dengesi Bakımından Bir Haksızlık Olmadığını Kabul Eder.
2.5 İşbu Sözleşme, Ekleri Ve www.alanyacicekcisi.com Üzerinden Yapılan İşlemler Kapsamında Tedarik Edilen Bilgiler Ve Elektronik Vasıtalarla Onaylanan Konular Kampanyalı Satışlara İlişkin Uygulama Usul Ve Esasları Hakkında Yönetmelik'in 6. Maddesi'nin Gerekliliklerine Karşılık Gelmektedir.

2.6 İşbu Sözleşme Hükümleri Tüketici Sözleşmelerindeki Haksız Şartlar Hakkında Yönetmelik Hükümleri Uyarınca Herhangi Bir Haksız Şart İçermemektedir. Hükümler Dürüstlük Ve İyiniyet Kuralına Aykırılık Teşkil Etmemekte Olup Tüketicinin Korunması Mevzuatına Uygun Olarak Hazırlanmıştır.
2.7 İşbu Sözleşme Hükümleri 6098 Sayılı Yeni Borçlar Kanunu Hükümleri De Dikkate Alınarak Hazırlanmıştır. Yeni Borçlar Kanunu'nun 21. Maddesinde Öngörülen Bağlayıcılık Ve İçerik Denetimi Alıcı Tarafından Yapılmıştır. İşbu Sözleşme Hükümlerinden Hiçbiri İşbu Sözleşme'nin Niteliğine Ve İşin Özelliğine Yabancı (Şaşırtıcı Şartlar) Nitelik Taşımaz. İşbu Sözleşme Hükümleri Açık Ve Anlaşılır Bir Şekilde Yazılmış Olup Birden Çok Anlamı İfade Etmemektedir.

Madde 3- Satıcı Bilgileri
Ünvanı: Alanya Hasbahçe Çiçekçilik
E-Mail: İnfo@alanyacicekcisi.Com

0242 513 95 96 – 512 95 96

Saray Mahallesi Yunus Emre Caddesi Aslıhan Apartmanı 23/A Alanya-Antalya-Türkiye

 Madde 4- Alıcı(Tüketici) Bilgileri
Adı/Soyadı/Unvanı:
Adresi:
Telefon:
E-Mail:

Madde 5- Sözleşme Konusu Ürün Bilgileri
Malın / Ürünün / Hizmetin Türü, Miktarı, Marka/Modeli, Rengi Adedi, Satış Bedeli, Ödeme Şekli, Aşağıda Belirtildiği Gibidir:
Sözleşme Tarihi:
Ürünün Teslim Tarihi: ..
Teslim Masraflarının Tutarı : 0 Tl
Mal/Ürün/Hizmet Türü: Çiçek Gönderimi
Miktarı: 1 Adet
Marka/Model:
Peşin Tl. Satış Fiyatı(Vergiler Dahil): Tl

Madde 6- Genel Hükümler
6.1 Alıcı, Madde 5'te Belirtilen Sözleşme Konusu Ürünün Temel Nitelikleri, Satış Fiyatı Ve Ödeme Şekli İle Teslimata İlişkin Tüm Ön Bilgileri Okuyup Bilgi Sahibi Olduğunu Ve Elektronik Ortamda Gerekli Teyidi Verdiğini Beyan Eder.
6.2 Sözleşme Konusu Ürün, Yasal 30 Günlük Süreyi Aşmamak Koşulu İle Her Bir Ürün İçin Alıcı'nın Yerleşim Yerinin Uzaklığına Bağlı Olarak Ön Bilgiler İçinde Açıklanan Süre İçinde Alıcı Veya Gösterdiği Adresteki Kişi/Kuruluşa Teslim Edilir. Bu Süre Tüketiciye Yazılı Olarak Bildirilmek Koşuluyla En Fazla 10 Gün Uzatılabilir.
6.3 Sözleşme Konusu Ürün, Alıcı'dan Başka Bir Kişi/Kuruluşa Teslim Edilecek İse, Teslim Edilecek Kişi/Kuruluşun Teslimatı Kabul Etmemesinden Satıcı Sorumlu Tutulamaz.
6.4 Satıcı, Sözleşme Konusu Ürünün Sağlam, Eksiksiz, Siparişte Belirtilen Niteliklere Uygun Olarak Teslim Edilmesinden Sorumludur. Haklı Bir Sebebe Dayanmak Şartıyla Satıcı, Sözleşmeden Doğan İfa Yükümlülüğünün Süresi Dolmadan, Satıcı'ya Eşit Kalite Ve Fiyatta Mal Veya Hizmet Tedarik Edebilir.
6.5 Sözleşme Konusu Ürünün Teslimatı İçin İş Bu Sözleşmenin Elektronik Ortamda Teyit Edilmesi Ve Sözleşme Konusu Siparişin Bedelinin Ödenmesi Şarttır. Herhangi Bir Nedenle Ürün Bedeli Ödenmez Veya Banka Kayıtlarında İptal Edilir İse, Satıcı Ürün Teslimi Yükümlülüğünden Kurtulmuş Kabul Edilir.
6.6 Satıcı Mücbir Sebepler Veya Nakliyeyi Engelleyen Hava Muhalefeti, Ulaşımın Kesilmesi Gibi Olağanüstü Durumlar Nedeniyle Sözleşme Konusu Ürünü Süresi İçinde Teslim Edemez İse, Durumu Alıcı'ya Bildirmekle Yükümlüdür. Bu Takdirde Alıcı Siparişin İptal Edilmesini, Sözleşme Konusu Ürünün Varsa Emsali İle Değiştirilmesini Ve/Veya Teslimat Süresinin Engelleyici Durumun Ortadan Kalkmasına Kadar Ertelenmesi Haklarından Birini Kullanabilir.
Alıcı'nın Siparişi İptal Etmesi Halinde Ödediği Tutar 10 Gün İçinde Kendisine İade Edilir.
6.7 Alıcı'nın İş Bu Sözleşmedeki Ödeme Yükümünün Herhangi Bir Şekilde Gerçekleşmemesi Halinde Satıcı, Tahsil Edilemediği Ürün Bedelini, Ürünün Teslim Günündeki Fiyatı Üzerinden Ve Sözleşmede Öngörülen Faiz Oranları Üzerinden İşletilecek Faizi İle Birlikte Tahsili Amacıyla İcra Takibi Başlatılabilir, Alacak Davası Açılabilir Ve Diğer Hukuki Yollara Başvurabilir.

Madde 7- Cayma Hakkı
Mesafeli Sözleşmelere Dair Yönetmelik'in Cayma Hakkı Başlıklı 7.Maddesi 4.Fıkrası C Bendine Göre ; Tüketicinin İstekleri Veya Açıkca Onun Kişisel İhtiyaçları Doğrultusunda Hazırlanan Mallarda Tüketici Cayma Hakkını Kullanamaz. Ayrıca Tüketicinin, Niteliği İtibariyle Geri Gönderilmeye Elverişli Olmayan Ve Çabuk Bozulma Tehlikesi Olan Veya Son Kullanma Tarihi Geçme İhtimali Olan Malların Teslimine İlişkin Sözleşmelerde Cayma Hakkı Yoktur.

Madde 8- Yetkili Mahkeme
İşbu Sözleşmeden Dolayı Her Türlü Şikayet Ve İtirazlar, Gümrük Ve Ticaret Bakanlığı'nca Her Yıl Aralık Ayında Belirlenen Parasal Sınırlara Göre Alıcı'nın Veya Satıcı'nın İkametgahının Bulunduğu Yerdeki Tüketici Sorunları Hakem Heyeti'ne Veya Tüketici Mahkemesi'ne Yapılabilecektir.

 


Alanya Çiçek Gönderip Sevdiklerinizi Mutlu Etmek için Alanya Hasbahçe Çiçekçilik 20 Yılı Aşkın Tecrübesiyle Alanya Çiçek Siparişleriniz de Sizlere Yardımcı Olmaktan Mutluluk Duyar. Alanya Çiçekçi Firmamızdan Alanyadaki Sevdiklerinizi Buketler Güller Saksı Çiçekleri ve Yapay Çiçek Seçeneklerinden Gönderim Yapabilirsiniz Alanya Çiçekçi Mağazamız Alanyada Hizmet Vermekte Olup Alanya Çiçek Siparişiniz Ortalama 1 ila 3 Saat İçerisinde Teslim Edilmektedir.Çiçekçi Sitesi
Visa Mastercard Amex

Alanya Çiçek

Alanya Çiçekçi

Alanya Çiçek Siparişi

Florist Alanya

Flowers Alanya
Flower Delivery Alanya
Mahmutlar Çiçek
Konaklı Çiçek
Avsallar Çiçek
Kestel Çiçek
Tosmur Çiçek
Kargıcak Çiçekçi